Etkinlik Takvimi Feza Gürsey Bilim Merkezi'nde hangi etkinlikler varsa, hepsi aşağıda!

Deney ve Sergi Birimleri Yılın Her Günü

Kat 0 Bilim Salonu

Her yaştan ve her meslekten kişileri, meraklıları ve araştırmacıları, içinde yer alan yaklaşık 50 parçalık deney seti ile “Bilim Merkezi” kavramının sunduğu o muhteşem dünya ile karşılamaktadır.

Daha Fazlası...

Durgun Elektrik Gösterisi Yılın Her Günü

Kat 0 Bilim Salonu

Şimşek ve yıldırımlardaki yüksek gerilim geçişi sesleri ve kıvılcımları nasıl oluşur? Ardından "watt" nedir öğrenmek ve ünlü Van de Graaff jeneratör ile bir tüyler ürpertici bir deneyime sahip olmak ister misiniz?

Daha Fazlası...

Sıvı Azot Gösterisi Randevu alınan gün

Kat 0 Bilim Salonu

Dünyanın en soğuk maddelerinden birisi olan sıvı azotun, -196C sıcaklıktaki şaşırtıcı özelliklerini inanılmaz örneklerle incelemek ve soğuk kaynak nasıl yapılır görmek için!

Daha Fazlası...

Süt Deneyleri Atölyesi 18 Haziran – 18 Eylül, Pazartesi günleri

Kat -1 Bilim Lab

Okul öncesi yaş grubundaki çocuklar! Her gün evinize giren sütle deneyler yapılabileceğini biliyor musunuz? Görmek isterseniz, aynı zamanda sütün faydalarını öğrenmek isterseniz, sizi atölyemize bekliyoruz.

Daha Fazlası...

Su Deneyleri Atölyesi 18 Haziran – 18 Eylül, Salı günleri

Kat -1 Bilim Lab

Yaşamamız için gerekli maddelerin başında gelen su hakkında neler biliyorsunuz? Suyun ilginç özellikleri keşfetmek ister misiniz? Suyla deneyler yapmak için sizleri bekliyoruz.

Daha Fazlası...

Hava Deneyleri Atölyesi 18 Haziran – 18 Eylül, Çarşamba günleri

Kat -1 Bilim Lab

Üzerinde yaşadığımız Dünyamız, yüksekliği yüzlerce kilometre olan hava tabakası (atmosfer) ile kaplıdır. Havanın varlığı ve ilginç özellikleri ile ilgili sorularınızın cevaplarını bu atölyede bulabilirsiniz!

Daha Fazlası...

Böcek Atölyesi 18 Haziran – 18 Eylül, Perşembe günleri

Kat -1 Bilim Lab

Etrafımızdaki böceklere göz atmaya ne dersiniz? Araziye çıkıp böcek toplamaya, bulduklarınızı ve koleksiyonumuzdaki böceklerimizi mercek ve mikroskoplarla incelemeye ne dersiniz?

Daha Fazlası...

Astronomi Deneyleri Atölyesi 18 Haziran – 18 Eylül, Cuma günleri

Kat -1 Bilim Lab

Bizi ısıtan ve aydınlatan yıldızımız Güneş hakkında bir şeyler öğrenmeye hazır mısınız? Güneş Sistemi’ni oluşturan gezegenler hangileri? Güneş ve gezegenler ne kadar büyük? Aralarındaki uzaklık farkı çok mu?

Daha Fazlası...

Dinozor Dünyası Sergisi 2016 yılı boyu

Kat 0 Sergi Galerileri

Yaklaşık 65 milyon yıl önce sır dolu ani yok oluşları ile en çok merak edilen canlıların dünyasına bekliyoruz. Sergide, denizde yaşayanlar, karada yaşayan dinozorlar ve uçabilenler, dev ekranlarda canlanıyor.

Daha Fazlası...

Güneş Gözlemi 11 Temmuz - 4 Eylül, Cumartesi günleri

Kat 0 Feza Gürsey Bilim Merkezi Bahçesi

Sadece bu bu iş için yapılmış özel teleskop ile güvenle Güneş’e bakın, lekelerini, flora akımlarını ve yüzeyinde oluşan patlamaları canlı izleyin.

Daha Fazlası...

7D Sinema Filmleri: Yılın her gününde

Kat 3 Sergi Galerileri

7D Sinema 3D gözlüklerle, hareketli koltuklarda, rüzgar, yağmur, kar, baloncuk, sis ve şimşek efektleri ile film izleme zevkini yaşayın.

Daha Fazlası...

Robot Bilim Başlangıç Eğitimi 11 Temmuz - 4 Eylül

Kat -1 Bilim Lab

Robotlarla uğraşan bilim dalına 'robotik' yada 'robot bilim' denir. Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği'nin birlikte çalışma alanıdır.

Daha Fazlası...

Yaz Bilim Kampı 11 Temmuz - 4 Eylül, Cumartesi günleri

Feza Gürsey Bilim Merkezi

Meraklı kâşifler ve maceracılar için hazırladığımız yaz programlarımız ile Feza Gürsey Bilim Merkezi'nde keşifler gerçekleştirin.

Daha Fazlası...